Veracruz Premium Churchill Natural

churchillDzisiejsze cygaro przeleżało w humidorze grubo ponad rok. Doczekało się jednak i swojej kolejki – dzisiaj, po dużej porcji chińszczyzny zdecydowałem się na relaks w jego towarzystwie. Ostatnie podrygi ciepła nadal przypominają o niedawnym lecie, wiec postanowiłem zapalić na balkonie. Przygotowawszy szklaneczkę whisky, cygaro, przybory i doborowe towarzystwo przystąpiłem do oględzin.

Pierwsze co zauważyłem, to niezwykła twardość tego batona. Pod palcami czuje twardy kloc, niczym kawał drewna. Dopiero przy mocnym nacisku lekko sprężynuje. Ciekaw jestem jak przełoży się to na palenie. Zapach cygara to skóra, nieco bardziej skoncentrowana na stopie cygara. Żadnych udziwnień, ale ślinka pociekła. Przystępuję do otwarcia puncherem. Ciąg przyzwoity, nie za luźny. Smaku na zimno w zasadzie brak…

Od razu po odpaleniu smak intensywnie kwaskowy, który jednak szybko się wygładza i po chwili dominuje gorzkawa skóra. Dym niegryzący, o charakterystycznym, cierpkim zapachu. W pierwszej tercji cygaro nadzwyczaj szybko się spala, nie produkując przy tym prawie wcale dymu. Aby być dokładnym, nadmienię, ze cygaro z chwili na chwilę robi się coraz ostrzejsze w smaku. Przedmuchiwanie nieco łagodzi ten efekt, ale prawdziwej kremistości osiągnąć się nie da. Za to spalanie jak od linijki.

W drugiej tercji cygaro staje się nudne. Kombinacja skóra-drewno już mi się znudziła, a nie wygląda na to, by cygaro miało dużo więcej do zaoferowania. Na domiar złego smak nie jest czysty, ale przełamany jakąś nieprzyjemną goryczką.

Trzecia tercja jest chyba jeszcze bardziej ordynarna od drugiej – smaki są zmiksowane i trudno o nich powiedzieć coś konkretnego. Cygaro na zmianę się przegrzewa albo przygasa. Dymu jest trochę więcej, ale nie jest wcale przyjemnie aromatyczny, a raczej duszący. Trzeba sporo dobrej woli, żeby doszukać się czegoś przyjemnego, choć bardzo się staram. Na plus odrobina drewna, którą można poczuć zaraz po przedmuchaniu. Całkiem smaczna, ale wyczuwalna jedynie w dwóch- trzech pyknięciach po przedmuchaniu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s