Jaime Garcia Reserva Especial

Cygaro to, charakteryzuje się okazałym rozmiarem (ring) i niezwykle zachęcającym, kakaowym zapachem. Kremowy pierścień z granatowo złotymi akcentami bardzo ładnie kontrastuje z ciemnym wrapperem Connectictut Broadleaf. Skręcone nie jest idealnie równo, występują niewielkie luźniejsze miejsca, ale nie zakłócają spalania – ciąg jest idealny na całej długości. Smak od samego początku jest słodkawy, drzewny i delikatnie owocowy, co jednak szybko zanika i wyrazisty – pozostaje na języku i na podniebieniu jako lekkie szczypanie, choć sam dym jest dość kremowy (a jest go sporo), jest więc to oryginalne połączenie.

Jaime Garcia

Przedmuchiwanie w płomieniu jest w tym przypadku bardzo wdzięcznym zajęciem, gdyż cygaro ładnie łapie ogień i daje się dokładnie oczyścić, ujawniając po tym zabiegu olbrzymie pokłady aromatycznego  drewna oraz pysznego orzecha, a zatem warto, szczególnie, że mniej więcej w połowie, smak nieco zanika. Trzecia tercja to od początku więcej pieprzu i więcej smaku, a w końcowej fazie powrót do początkowego kakao, które wieńczy występ.

Minusem jest popiół, który nie trzyma się długo cygara i spada zupełnie nieoczekiwanie, brudząc koszulę. Irytujące, ale do przeżycia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s