El Centurion

my father cigars

Pierwsze oględziny tego cygara wypadają znakomicie. Ciemne, doskonale zbite, wrapper pachnący drewnem i przyprawami. Stopa, o jeszcze intensywniejszym, jakby czekoladowym zapachu dodatkowo wzmacnia doznania.

Pierwsze puffy są intensywnie drzewne – wytrawne. To skomplikowany smak i zapewne nie każdemu przypadnie do gustu. Początkującym bym go nie polecał. Jednak przy odrobinie cygarowego doświadczenia, smak ten może się podobać. Niepokojące jest natomiast to, że cygaro prószy popiołem.

W połowie pierwszej tercji smak staje się lekko owocowy. Przyjemna odmiana po cierpkim drewnie. Spalanie nie jest idealnie równe, ale w granicach przyzwoitości i samo się na bieżąco koryguje.

W drugiej tercji, gdy owoce znikły, powróciło drewno, przetykane orzechami. Smak ciekawy, ale nie tak ekscytujący i niezbyt oryginalny. Przedmuchanie w połowie drugiej tercji sprawia, że dym zrobił się z szarego błękitny. Ciekawe wizualnie, ale niewiele zmienia względem smaku. Podejrzewam, że cygaro po dwóch miesiącach w humidorze nadal było zbyt świeże.

Dopiero w trzeciej tercji cygaro ujawnia swój potencjał, racząc palącego dawką orzechowej mocy. Niestety tutaj zaczynają się problemy natury technicznej – cygaro przygasa co chwilę, ciąg jest cięższy, spalanie krzywe a popiół prószy jak prószył. Powoduje to sporo dodatkowych zabiegów, które zakłócają pełnię przyjemności płynącą z palenia. To kolejny powód, dla którego początkujący nie polubią El Centuriona.

Cygaro ma potencjał – wymagające, ale warto spróbować i samemu wyrobić sobie zdanie, jednak poleciłbym je raczej komuś, kto wypalił już naście cygar, ma pojęcie o temacie i chciałby poszerzyć to hobby i próbować cygar nieco mocniejszych i trudniejszych w odbiorze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s