Victor Sinclair Connecticut Yankee Robusto

Connecticut YankeeCiemny, szorstki wrapper, niezbyt ciasne zwinięcie i złoty pierścień z granatowymi akcentami, poparty granatową wstążką na stopie – oto jak prezentuje się to cygaro. Zapach ma łagodny, wyczuwalne jest drewno, pieprz oraz odrobina czekolady. Ciąg na zimno jest dobry, słodko-gorzki, intensywnie tytoniowy, przyjemny.

Natychmiast po odpaleniu zostajemy uraczeni drewnem do potęgi oraz dużą ilością gęstego, aromatycznego, błękitnego dymu, którego cygaro produkuje iście imponujące ilości. Miłośnicy solidnego podwędzenia będą zachwyceni. Popiół jest ładny, zwarty, jednolity i nieżółknący.

Przedmuchiwanie tego cygara, to przyjemność – z powodu lekkiego ciągu jest to zabieg łatwy, a przynosi cygaru sporą dawkę odświeżenia drzewnego smaku. Spalanie równe, nie nastręcza problemów.

Pierwsza tercja to zatem drewno wzbogacone odrobiną przypraw. Druga tercja jest bardziej złożona, ale i stonowana – smaki przenikają się w sposób utrudniający ich wyodrębnienie. Kakao miesza się z kawą, a wszystko to podkreśla nieco ziemisty smak. Trzecia tercja jest nieco pikantniejsza i o wiele bardziej gorzka. Jest to jednak gorycz pożądana, choć nie przez wszystkich lubiana.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s