Oliva Serie O Perfecto

Oliva serie OOliva O w wersji Perfecto to uczta dla oka. Zwinięcie takiego dzieła sztuki, to nie lada umiejętność. Równa krzywizna, zwężająca się ku obu końcom a przy tym nie pozostawiająca nic do życzenia jakość, z jaką ciasno zwinięty nikaraguański tytoń wypełnia wrapper Sun-Grown Habano to przyjemność dla zmysłów. Zapach słodki, cedrowy, wyrazisty i zapowiadający przyjemny dym. Cygaro odleżało kilka miesięcy w humidorze, a zatem jest w idealnych warunkach do palenia – szkoda byłoby palić je prosto po podróży. Pierścień typowy dla Olivy, ale dzięki ukształtowaniu cygara schodzi niezwykle łatwo, co może być zaletą, jako iż w innych Olivach spotyka się czasem pierścienie zbyt ciasno opasające, które potrafią zniszczyć okrywę podczas ich usuwania. Dodatkową zaletą jest możliwość regulowania ciągu dzięki zwężającej się główce cygara.

perfectoOd pierwszych puffów cygaro smakuje tytoniem i drewnem. Zgodnie z oczekiwaniami dymu nie ma zbyt wiele, co może być wskazówką do wyboru tego formatu, jeśli palić zamierzamy w średnio wentylowanym wnętrzu. Dym zimny – wrzecionowaty kształt spełnia i w tym aspekcie swoje zadanie. Przedmuchiwanie jednak jest utrudnione, szczególnie w początkowych partiach. Warto jednak spróbować, gdyż nagrodą jest porcja słodkiego kremu, którą oferuje cygaro. Smaki oscylują wokół drewna i tytoniu przez całą pierwszą tercję.

Druga tercja to więcej dymu (ale tutaj znajduje się najszersze miejsce naszego cygara, więc nie ma się co dziwić), nadal jednak jest go umiarkowana ilość, a i sam dym aromatyczny i przyjemny. W smaku pojawia się także nieco więcej pieprzu, ale krem wciąż jest wyczuwalny. Słowem – pełnia smaków. Warto powstrzymać się od zbytniego przegrzania cygara, gdyż powoduje to zmieszanie się smaków.

Trzecia tercja wita pikantnymi przyprawami, przywodzącymi na myśl arabski stragan, wypełniony workami z aromatycznym imbirem, papryczkami, anyżem czy pieprzem. Takie wrażenia towarzyszą aż do końca palenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s