Oliva Serie G Maduro Torpedo

maduro torpedoCygaro Oliva serie G to ładny, ciemny box-press. Niestety w dotyku jest ono odrobinę gąbczaste, w zapachu przeciętny – skóra, a na stopie odrobina kawy – słodkawy. Od dawna miałem ochotę na tego batona, głównie z powodu jego imponującego koloru, zatem wyposażony w złocisty trunek, odrobinę gorzkiej czekolady, odpowiednią popielnicę, obcinarkę i jeta zasiadam na balkonie. Sprawdzam jeszcze ciąg na zimno – dobry mimo skąpego otwarcia. W smaku nieco gorzkawy, ale może to wina połączenia z piwem. Odpalam.

Smak od samego początku nadspodziewanie delikatny, ale przyjemny. Dominuje gorzka kawa. Przegryzłem kawałeczkiem czekolady i zastanawiam się, czy to tylko wrażenie, czy cygaro zrobiło się bardziej kakaowe. Chyba jednak tylko wrażenie… Popiół łamię pod koniec pierwszej tercji, przedmuchuję i spotyka mnie zawód – smak jest co prawda delikatniejszy, czystszy, ale gorycz się wzmogła. To z pewnością zasługa czarnego wrappera. Zastanawiająca jest także szybkość, z jaką to cygaro się spala – niewiarygodnie wysokie tempo.

Po powtórnym przedmuchaniu w drugiej tercji docieram do niewielkich pokładów słodyczy, ukrytych głęboko pod czarną powłoką. Gdyby tylko cygaro dało mi więcej czasu na delektowanie się nimi. Dowiedziałem się jednocześnie, że dym, który wytwarza, przez osobę niepalącą określany jest jako „interesujący” i „niedrażniący”.

Podczas trzeciej tercji smoła zaczęła wydzielać się z cygara i musiałem je przyciąć, by zmniejszyć ten efekt. Popsuło to przyjemność z palenia i wzmocniło ciąg – teraz jest nieco zbyt luźny. Myślę, że do końca nie będzie już niespodzianki.

Krótkie, treściwe i niezbyt udane, szczerze mówiąc, choć odprężające palenie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s